Eskişehir Boşanma Avukatı olarak sizlere aile hukuku alanında hizmet veriyoruz. Aile hukuku, genellikle karmaşık ve hassas bir durum olması nedeniyle, bu alanda uzman bir avukatın desteği büyük önem taşır. Bu noktada, sizlere deneyimli ve bilgili bir boşanma avukatı olarak yardımcı olabiliriz.

Eskişehir’de yer alan hukuk büromuzda, aile hukukunun her noktasında geniş bir yelpazede danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunuyoruz.

Eskişehir Boşanma Avukatı olarak, size en iyi hizmeti sunmak için buradayız. Boşanma hukuku konusunda herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen bize ulaşınız. Size yardımcı olmak için buradayız. Hukuki süreçlerin zorluğunu ve karmaşıklığını anlıyoruz ve bu süreçte size rehberlik etmek için elimizden geleni yapacağız.

✅ Eskişehir Boşanma Avukatı :Perihan DEMİRKALA ACAR
✅ Telefon :0543 626 92 93
✅ Adres :Cumhuriyet Bulvarı Petkon İş Merkezi No:90/12 Odunpazarı/Eskişehir
✅ Mail :av.perihandemirkala@gmail.com

ÇEKİŞMELİ VE ANLAŞMALI BOŞANMA AVUKATI ESKİŞEHİR

Boşanmak isteyen eşlerin davalarını takip eden avukata Eskişehir boşanma avukatı denilir. Boşanma davası eşlerden herhangi birinin ikametgahının bulunduğu yerdeki mahkemede açılabilir. Bunun yanı sıra eşlerin son altı ay içinde birlikte yaşadıkları yerde bulunan mahkemede de boşanma davası açılabilir. Boşanma davasındaki yetki kesin yetki olmadığı için, özellikle anlaşmalı boşanma davaları Türkiye’de bulunan herhangi bir yerdeki mahkemede de açılabilir. Yetkisiz bir mahkemede açılan dava üzerine eğer tarafların bir itirazı yoksa, mahkeme kendiliğinden yetkisizlik kararı veremez. Anlaşmalı boşanma davalarında eğer evlilik en az bir yıl sürmüşse ve tarafların ikisi de boşanmak istiyorsa, evlilik birliğinin temelinden sarsıldığı kabul edilir.

Çekişmeli boşanma davalarında ise boşanmak isteyen eş ya özel boşanma sebeplerinden birinin gerçekleştiğini iddia ve ispat etmelidir. Özel boşanma sebepleri ise; zina, akıl hastalığı, suç işleme, haysiyetsiz hayat sürme, hayata kast ve pek kötü veya onur kırıcı davranışlarda bulunmak ve terktir. Bunların yanında evlilik birliğinin temelinden sarsıldığını ispat etmeniz şartıyla da boşanmanıza karar verilebilir. Siz boşanma davası açmış olmanıza rağmen hakim boşanmanıza karar vermeyebilir. Çekişmeli boşanma davasında her iki eş de boşanmayı istemesine rağmen, hakim talebi ret edebilir. Aile mahkemesi hakimi boşanma yerine tarafların belli bir süre ile ayrılmalarına da karar verebilir. Boşanma yerine ayrılık kararı verilebilmesi için; eşlerin ortak hayatı yeniden kurabilme olasılığı var olmalıdır.