İdarelerin işlem ve eylem sınırlarını belirleyen İdare Hukuku, idareler sınırları dışına çıktığında veya yasalarla belirlenmiş eylemler haricinde bir eylem yaptığında yaptırım uygular. İdare kanunu bu anlamda kişilerin kurallara ve ilkelere uymakla yükümlü olduğu bir alandır. Anayasaya göre idareler işlem ve eylemlerinde kurallara aykırı davrandığında tüm aykırı davranışlara karşı dava açılabilmektedir. Eskişehir idare avukatı arayan kişiler genellikle hukuka aykırı işlem ve eylemlerden doğan uyuşmazlık sebebiyle hukuk yolunu tercih eden kişilerdir. Eskişehir İdari dava avukatı hizmeti veren büromuz Perihan DEMİRKALA ACAR Avukatlık, konuyla ilgili tecrübelerini yasal temsilciliklerini üstlendiği müvekkillerine sunmakta ve süreçle ilgili gereken takibi şeffaf şekilde gerçekleştirmektedir.

✅ Eskişehir İdare ve Vergi Avukatı :Perihan DEMİRKALA ACAR
✅ Telefon :0543 626 92 93
✅ Adres :Cumhuriyet Bulvarı Petkon İş Merkezi No:90/12 Odunpazarı/Eskişehir
✅ Mail :av.perihandemirkala@gmail.com

Eskişehir İdari Dava Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Eskişehir idari dava avukatı arayanlara verdiğimiz hizmetler, baktığımız davalar şöyledir;

  • İdari İşlemlerin İptali Davaları
  • İdari İşlemlerden Doğan Tam Yargı Davaları
  • Kamulaştırma Davaları
  • İdare tazminat davaları
  • İdari sözleşmelerden doğan davalar
  • İhale hukukuyla ilgili davalar
  • Hukuka aykırı idari işlemlerin iptali ile ilgili davalar
  • İdari para cezalarına itiraz ve iptal davaları
  • Memur davaları

Eskişehir idari dava avukatı olarak yukarıdaki ve benzeri hallerde müvekkillerimizin davalarını üstlenmekteyiz. İdarenin kusurlu olduğu, işlem ve eylemlerinde hukuka aykırı olduğu her hal, dava konusu olabilmektedir. İdarenin sorumluluklarını yerine getirmemesi ya da kurala uygun yerine getirmemesi, eksik ve hatalı hareket etmesi idarenin kusurlu sorumluluk doğurmasına sebep olur. İdarenin kusurlu olmadığı ancak yine de zararlardan sorumlu olduğu haller de olur. Böyle durumlarda idarenin kusursuz sorumluluğu doğar. İdarenin sorumlu olduğu hallerin ihlali, yanlış veya kötü ifa edilmesi, üçüncü kişilere zarar vermesi idare hukuku davası için geçerli bir sebeptir. Perihan DEMİRKALA ACAR Avukatlık büromuz, böyle durumlarda Eskişehir idari dava avukatı sıfatıyla hareket eder ve müvekkillerinin davalarını sonuçlandırmak için titiz bir dava süreci yönetir.

Perihan DEMİRKALA ACAR Avukatlık büromuz, tecrübesi ve İdare Hukuku alanındaki kapsamlı bilgisiyle davalarınızı üstlendiği andan itibaren sıkı bir çalışma yürütür. Eskişehir idari dava avukatı arıyorsanız uzmanlığımızdan yararlanabilir, davanız için bizi tercih edebilirsiniz.