Eskişehir Miras Avukatı olarak sizlere uzmanlık alanımız olan miras hukuku konusunda hizmet veriyoruz. Miras hukuku, genellikle karmaşık ve hassas bir durum olması nedeniyle, bu alanda uzman bir avukatın desteği büyük önem taşır. Bu noktada, sizlere deneyimli ve bilgili miras avukatı olarak yardımcı olabiliriz.

Eskişehir’de yer alan hukuk büromuzda, miras hukukunun her noktasında geniş bir yelpazede danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunuyoruz. Mirasçılar arasında anlaşmazlıkların çözülmesi, miras bırakanın vasiyetinin yerine getirilmesi, mirasın paylaşılması ve mirasın reddi gibi konularda sizlere profesyonel destek sağlıyoruz.

Eskişehir Miras Avukatı olarak, size en iyi hizmeti sunmak için buradayız. Miras hukuku konusunda herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen bize ulaşınız. Size yardımcı olmak için buradayız. Hukuki süreçlerin zorluğunu ve karmaşıklığını anlıyor ve bu süreçte size rehberlik etmek için elimizden geleni yapacağız.

Eskişehir Miras Avukatı İletişim Bilgileri

✅ Eskişehir Miras Avukatı :Perihan DEMİRKALA ACAR
✅ Telefon :0543 626 92 93
✅ Adres :Cumhuriyet Bulvarı Petkon İş Merkezi No:90/12 Odunpazarı/Eskişehir
✅ Mail :av.perihandemirkala@gmail.com

Eskişehir’de Miras Davalarına Bakan Avukatlar

Ölen kişinin mal varlığının yasal ve atanmış mirasçılara geçişini düzenleyen kurallara miras hukuku denilir. Eskişehir Miras avukatı ise daha çok miras davalarına katılan avukatlara denilir. Miras hukuku medeni hukuk içinde düzenlenmiştir ve bir çok karmaşık hususu içinde barındırır. Ne yazık ki ülkemizde mirastan mal kaçırma çok yaygındır.

Özellikle kız çocuklarına miras bırakmak istemeyen kişiler sağlıklarında tüm mal varlıklarını erkek çocuklarına devretmektedirler. Yine benzer şekilde ikinci evliliğini yapan ve eşinin etkisiyle önceki evlilikten olan çocuklardan mal kaçırılmaktadır. Türk Medeni Kanunu miras bırakanın bazı mirasçılarına daha çok bazılarına ise daha az miras bırakmasına izin vermektedir.

Ama bu konuda kanun bir sınır koymuştur. Saklı paylı mirasçılarının hakkını ihlal etmedikçe, miras bırakan mal varlığını istediği kişilere bırakabilir. Bu sebeple saklı payını alamayan mirasçılar, miras bırakanın ölümünden sonra tenkis davası açabilirler. Eskişehir Miras avukatı hem miras kaçırma davalarında müvekkillerinin mirastan pay almaları için dava açarlar hem de mirasın paylaşılması için ortaklığın giderilmesi davası açarlar. Mirasçılar dava açmadan da mirası aralarında paylaşabilirler.

Bunun için aralarında miras paylaşma sözleşmesi imzalamaları gerekmektedir. Miras paylaşma sözleşmesinin geçerli olabilmesi için tüm mirasçıların bu sözleşmeyi imzalaması gerekmektedir. Miras paylaşma sözleşmesi miras bırakan hayattayken de yapılabilir. Bunun için miras bırakanını yapılan bu sözleşmeyi onaylaması gerekmektedir. Miras paylaşma sözleşmesi düzenlerken hak kayıpları yaşanmaması adına sözleşmenin bir miras avukatı tarafından hazırlanması faydanıza olacaktır.